Z perleťového města body nepřivezli – FC Slavoj Žirovnice – FK Kovofiniš Ledeč n. S. dorost 4:2 (2:1)

Utkání dorostenecké I. třídy kraje Vysočina, sk. A hráno dne 17. 4. 2022 v Žirovnici.

Rozhodčí: Hanzl Daniel. Diváků: 50. ŽK: 2:1 (Smejkal Marian). ČK: 0:1 (Erik Císař).

STŘELCI: 15. Knotek Lukáš, 45. Stejskal Roman, 55. Novotný Vojtěch, 61. Drápal Matyáš – 43. Stehno Martin (pen.), 57. Vágner Matěj.

Sestava Ledče: Císař Erik – Píška Matěj, Stehno Jonáš [K], Stehno Martin, Vágner Jan, Smejkal Marian, Bělohradský Ondřej (62. Ouřada Jonáš), Hotovec Viktor (46. Rajdl Martin), Holoubek Jan, Vágner Matěj, Horký Vít (85. Pyš Samuel).

Přinášíme popis průběhu zápasu z pera trenéra dorostu Martina Večeři.

Začátek první půle jsme doslova zaspali. Nedařila se nám kombinační hra a soupeř se dostával lehce k nakopávaným míčům.
První branku jsme inkasovali v 15. minutě domácím Knotkem, který prostřelil po závaru před naší brankou Císaře pod břevno.
Od 20. minuty jsme zlepšili hru a dostali se také do šancí. Naším zlepšeným výkonem bylo vyrovnání po jasné penaltě a faulu na M. Vágnera, kterou s přehledem proměnil M. Stehno. Bohužel černá chvilka teprve nastala, což nás srazilo do kolen. Po nepovedené rozehrávce našeho gólmana Císaře bohužel nastal faul mimo pokutové území a následovala červená karta a přímý kop. Do branky se tak musel postavit M. Píška, který s vypětím všech sil bohužel kapituloval po druhé, když do sítě od tyče umístil trestný kop Stejskal. První půle skončila 2:1 pro domácí celek.

Druhý poločas jsme ač v 10ti hráčích začali velice aktivně, ale bohužel jsme neproměnili ve 49. minutě 100% šanci, když střelu M. Stehna zlikvidoval domácí brankář. Domácí bránili a čekali na brejk, který přišel v 55. minutě a šli tak do vedení 3:1. V 57. minutě jsme dokázali snížit na 3:2 M. Vágnerem, který dorážel pohlednou akci našich borců za již překonaného domácího brankáře. Po snížení na 3:2 podržel domácí brankář skvělými zákroky domácí tým a nám se tak nepodařilo vyrovnat. Po tlaku který jsme si vytvořili soupeř nakopnul míč který jsme byli nuceni odehrát na roh a bohužel inkasovali jsme čtvrtou branku v naší síti po hlavičce Drápala – 4:1. Ledečtí se však nevzdávali a hnali se za vyrovnáním 2 veliké šance do konce utkání zlikvidoval domácí gólman a tak jsme prohráli s týmem Žirovnice 4:1.

Ledečští dorostenci zůstali na 7. příčce tabulky. V příštím kole zajíždí dorostenci k utkání do Přibyslavi. Hraje se v sobotu 23.4. od 16:00.