Zruč / Ledeč dorost – FK Litol mládež 2:2 (1:2)

Utkání 25. kola dorostenecké I. třídy Středočeského kraje, sk. C hráno dne 19. 5. 2024 ve Zruči.

Branky: 23. Šťastný Pavel (penalta), 63. Božík Miroslav – 17. Řehák Jakub, 25. Řehák Jakub (penalta).

Rozhodčí: Kubeš Petr. Diváků: 42. ŽK: 2:2 (za ZNS/LNS: Adam, P. Šťastný)

Sestava ZNS/LNS: Pistorius – Viktor Hotovec, Jan Vágner, Dušek, Čermák, Aye Theay Sa, Matoušek, Hidi, Pavel Šťastný, Adam, Samuel Pyš. Hokejově střídali: Božík, Tlach, Bělina, Mičánek, Šmejkal, Novotný, Kotěra.

Komentář k utkání tentokrát pro změnu z pera Samuela Pyše:Ve 25. kole soutěže jsme doma hostili FK Litol, mládež. Do domácího zápasu proti Litoli jsme nastoupili v plné sestavě, což pro tým znamenalo velké herní a běžecké posílení. Už v kabině jsme si řekli, že to nebude lehký zápas a že do toho musíme dát vše. Hned na začátku zápasu jsme si vytvořili několik slibných šancí, které jsme ale neproměnili. V 17. minutě zaútočil soupeř a po naší nedůraznosti jsme inkasovali a prohrávali 0:1. S odpovědí na gól soupeře jsme přišli hned ve 23. minutě, kdy po faulu ve vápně rozhodčí nařídil pokutový kop, který jsme proměnili Pavlem Šťastným a srovnali na 1:1. Bohužel hned o 2 minuty poté byl nařízen po nechtěném faulu ve vápně pokutový kop i pro hostující tým, hostující hráč se nemýlil a tím pádem hosté vedli 2:1. Za tohoto stavu se šlo také do kabin. Do druhého poločasu jsme vstoupili výrazně lépe. Vytvářeli jsme si šance, které jsme bohužel nezvládli proměnit. Vyrovnávací gól na 2:2 přišel v minutě 63. po skvělém centru Čermáka a výborné hlavičce Božíka. Do konce zápasu jsme měli ještě pár šancí, ale bohužel bez brankového efektu. Největší šanci na otočení zápasu měl v 84. minutě Pavel Šťastný, když lobem překonal padajícího brankáře a míč směřující do prázdné branky před brankovou čarou odkopával s vypětím všech sil hostující obránce do bezpečí. Mrzí mě že jsme v zápase neudeřili vícekrát, šance na to byly, a zápas nevyhráli. Oba brankáři v zápase, jak domácí, tak hostující, svůj tým několikrát podrželi skvělými zákroky. Na závěr bych chtěl poděkovat týmu a starším žákům za jejich výkon.“

Ve 26. kole hraje dorost na hřišti týmu Radošovic/Pacova. Hraje se v Pacově v neděli 26. 5. 2024 od 10:00.